Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Top atraktivity   »   Turistika

Turistika

Lipová lázně – Funa park, Lesní bar, najíst se můžete v Lipové lázní v Hotýlku U Kance nebo v Hotel Helios. Zamíříme do Ostružné – Hotel Skiland, nebo Hotel Park v Ostružné. Na Ramzové, kde se nachází sjezdovka, zde jde vyjet až nahoru na Šerák, zajít se najíst a pokračovat dál na Obří skály. lze zajít k Penzionu Haltmar, kde lze využít Horské minikáry. Můžete zajet dál na Brannou, kde se nachází Pivovar Branná, Lanové centrum nebo Wellness centrum Kolštejn. Vedle se nachází cukrárna, kde jdou koupit tradiční máslové trubičky.

lanove centrum

misky Karlova studánka - horské lázně

Dále je dobré vyjet na ulici Husova v Jeseníku, buď auto necháte dole a pěšky dojdete až na Čertovy kameny, kde je opět restaurace, za restauraci je vyhlídka pěkná. Dále pokračujte na rozhlednu Zlatý Chlum. Odtud buď zpět na čertovy kameny, nebo dále na Křížový Vrch (zde jde vyjet autem z druhé strany, přes kamenný most u školy v Jeseníku, silnice směrem na Rejvíz), kde se nachází nádherná restaurace s výhledem. 

zlatý chlum

kriz

motokary

Jeseníku, doporučuji kavárnu Enneu, nebo Zdravou Kavárnu, která je u pivovaru Jeseník – zde si můžete dát pivo přímo z Jeseníku. Najíst se můžete ve Vile Elis nebo zajít do pizzerie Pinokio, která je kousek od náměstí u gymplu. Doporučit mohu v České Vsi pak Adrenalin park, určitě krytý bazén v České Vsi. Zajet se můžete podívat třeba na Rejvíz, kde je opět Penzion Rejvíz, kde se lze najíst, pokračujte na mechové jezírko, odtud dále přejet k Eko farmě Orlí Vrch (zde je v létě obří bunde trampolína)

adrenalinpark

ennea kavarna

Na druhou stranu u Zlatých hor, vyjet na Petrovy boudy, odtud pár kilometrů pěšky na Biskupskou kupu – rozhledna. Dolů zpět do hotelu Praděd, kde si dáte oběd. Pokračovat dál na Poštovní štolu, z ní pak do Holčovic, kde se nachází nejstarší Jurský Park ve střední Evropě - Eldorádo.

váp

eldorado

haltmar

JavorníkuVápenka u Javorníka, směr na Travnou, navštívit Tančírnu, která je opravená, pak třeba Čertové kazatelny, Rychlebská zřícenina, dále se najíst v Taverně nebo v Hotelu Pod Zámkem. Lze navštívit v Javorníku Wellness Rychleby. Autem na hranici, kde jsou motokáry. Autem můžete na Travnou a zajít na Borůvkovou horu, navštívit zámek Jánský Vrch. Navštívit muzeum městských šátlav, Kulturní dům, zajít do Kavárny Kavka.

cafe kavka

JV

 Tančírna

Šumperkmuzeum silnic, kousek je zoopark, dále třeba kavárnu Na PředMěstí nebo kavárnu Pikola v Šumperku. Lze navštívit Čarodějnické procesy na ulici Kladská 1 v Šumperku. To samé doporučuji i ve Vodní tvrzi v Jeseníku – čarodějnické procesy a výstavy.

Navštívit ve Velkých losinách zámek a papírnu, vedle ní se nachází restaurace a vzadu je v areálu možnost si vyzkoušet udělat papír. 

elis

Vila Elis v Jeseníku

 

****************************************************************************************************

Dále pak, vyberte si na webu různé rubriky, klikněte na obrázek a přečtěte si více, co Vás právě zaujme! Doporučujeme sekci "Neobvyklá místa" "Rozhledny a vyhlídky" nebo třeba "Místní služby" a "Originální produkty"!

**********************************************************************************************

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.