Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Originální produkty   »   Minipivovar Branná

Minipivovar Branná

Minipivovar KolštejnORIGINALNI PRODUKTY

Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná - na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Obec je situována v centru turisticky hojně navštěvované oblasti Jeseníků.  Minipivovar Kolštejn je součástí komplexu Relax centra Kolštejn - konkrétně je umístěn v zázemí Restaurace Kolštejn.

Výstavba minipivovaru započala již v roce 2012, otevření se dočkal roku 2013, kdy byl také slavnostně vysvěcen (28. 3. 2013) a přesně po třech měsících pokřtěn (28. 6. 2013).

 kolštejn pivovar

Výroba piva

Zařízení minipivovaru je rozděleno do dvou částí. V prvním podlaží je umístěna dvounádobová varna s užitným objemem 500 litrů. Ve sklepě se nachází 6 ležáckých tanků a 2 spilky.

V našem pivovaru vyrábíme spodně kvašená piva. V současné době zde probíhá výroba piva českého (plzeňského) typu s různými barevnými odstíny a stupňovitostí (12% světlý ležák Bran, 11% polotmavý ležák Dolmen, 15% polotmavý speciál Menhir).

 kolštejn pivovar

Pivo je vyráběno klasickou technologií dekokčním způsobem na dva rmuty. Hlavní kvašení probíhá v otevřených nádobách - spilkách. V budoucích letech uvažujeme o rozšíření sd možností produkce svrchně kvašených piv, především pšeničného piva.

 kolštejn

Pivo z našeho pivovaru je nepasterované nefiltrované, bez konzervačních látek, barviv, stabilizátorů. Díky těmto faktorům si naše pivo zachovává vysoký obsah látek (vitamíny skupiny B, bílkoviny, stopové prvky a další), které příznivě působí na lidský organizmus.

 

Suroviny, které používáme pro výrobu našeho piva, pocházejí výhradně od českých dodavatelů.

Slad odebíráme z humnové sladovny v Záhlinicích. Chmel odebíráme především ze Žatecké případně Tršické oblasti. Vodu používáme vlastní a pivovarské kvasinky odebíráme od okolních větších pivovarů.

 

Více informaci naleznete http://www.pivovarkolstejn.cz/

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.