Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Originální produkty   »   ZD Jeseník a sýrárna Domašov

ZD Jeseník a sýrárna Domašov


Kozí a ovčí sýry z jesenických hor  

 

 

 

syry

syry

syry

 

 

ORIGINALNI PRODUKTY

syry

Na ovčí a kozí farmě v Domašově máme malé muzeum staré zemědělské techniky a nářadí. Po dohodě jsme ochotni vám udělat přednášku s prohlídkou a ukázkou různých zajímavostí. Naši farmu navštívilo spousta zajímavých lidí, jak z domova, tak ze zahraničí.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

regioncards jeseníkyAkceptujeme kartu RegionCard Jeseníky, více informaci naleznete na webu RegionCard.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ennea kavarna shop

Historie výroby sýrů sahá až do 60. let minulého století, kdy se zde vyráběl hrudkový ovčí sýr. Ve dřevěných kolibách bačové připravovali sýr v měděných kotlech dřevěným nářadím a nechali odkapávat sýrové hroudy zavěšené pod stropem koliby.

ennea kavarna shop syry

Dnes se sýr vyrábí z tepelně ošetřeného mléka v nerezovém zákysníku a formách ze speciálního plastu. Balí se vakuově.

Kromě nabízeného sýra v internetovém obchodě nabízíme přímo na prodejně některé druhy sýra, které se nedají posílat kurýrní službou pro svou čerstvost a nutnost uchování výrobku při teplotě do 10°C. Tyto sýry nabízíme k přímému prodeji na provozovně v Bělé pod Pradědem na ovčí farmě v Domašově.

 ennea kavarna shop syry

Každé jaro, již tradičně, ovčíny navštěvují mateřské školky z okolí a děti s velkým zájmem sledují chovaná zvířata našífarmy, hlavně malá jehňata a kůzlata. Již řadu let spolupracujeme s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Každé jaro jezdíme do skanzenu, kde v Černohorské kolibě na ohni vyrábíme ovčí sýr jako staří bačové. Dokonce máme natočený naučný film o původní výrobě ovčího hrudkového sýra. Na konci léta, vždy, první zářijovou sobotu pořádáme v areálu farmyJesenické dožínky. Jedná se o velkolepou celodenní akci s krojovaným průvodem, celodenním zábavním programem se soutěžemi pro děti i dospělé, doprovázenou různými specialitami včetně rožněných beranů. Celá akce je zakončena večerní taneční zábavou.

ennea kavarna shop syry

ennea kavarna log

Výrobky můžete zakoupit také v kavárně Ennea v Jeseníku.

Kontakty

 

Zemědělské družstvo Jesenik 
Šumperská 118 
79001 Jeseník

 

Ovčín Domašov
Zavacký Libor
tel.: 731 162 371
e-mail: l.zavacky@zdjesenik.cz

Web: www.zdjesenik.cz

 

Více informaci ZDE

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.