Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Rozhledny a vyhlídky    »   Na Vyhlídce - Nová Ves

Na Vyhlídce - Nová Ves

Jedinečné pohledy na hřeben Hrubého Jeseníku, Uhlířský vrch v Bruntále a Velký a Malý Roudný nabízí od  29. května 2014 otevřená vyhlídková věž v Nové Vsi, která je součástí obce Dolní Moravice. 

vyhlidk

Otevírací doba: víkendy do 1. 4. do 31. 10. od 11:00 – 18:00 hod, od 1. 11. – 31. 3. od 11:00 – 16:00 hod, v době letních prázdnin (1. 7. – 31. 8.) otevřeno denně od 11:00 – 18:00 hod

Přístup: Obec Dolní Moravice se nachází při silnici č. 445 spojující Rýmařov a Karlovu Studánku. Při příjezdu do obce od Rýmařova odbočit vlevo a přes místní část Horní Moravice pokračovat vzhůru cca 3km až na konec Nové Vsi, kde se rozhledna nachází (v její blízkosti je nové parkoviště).

 vyhlidk

Za dobré viditelnosti vidí turisté Bruntál, Břidličnou, Šternberk i Ryžoviště a jejich okolí. Pokud je opravdu hezké počasí, lze zahlédnout Beskydy, ale i Vysoké Tatry. V přízemí vyhlídkové věže je menší muzeum.

Parametry rozhledny v Nové Vsi - nadmořská výška: 845 metrů nad mořem výška vyhlídkové věže: 31,30 metru výška vyhlídkového ochozu: 28,50 metru počet schodů: 164 parkoviště: bezplatné

V obci Dolní Moravice v místní části Nová Ves v lokalitě Na Vyhlídce vyrostla nová krásná rozhledna s celkovou výškou 31,3 m. Rozhledna v Dolní Moravici má být součástí zdejšího sportovně-rekreačního areálu. Konstrukčně se nejedná o příliš originální řešení, stavba je hodně podobná např. rozhledně Sůkenická ve Vsetínských vrších.

Rozhledna Nová Ves, Jeseníky

Náklady na stavbu měly dosáhnout 8,6 mil. Kč, z toho 6,4 mil. Kč je dotace z programu ROP.

Rozhledna stojí na zarovnané plošině mezi vrchy Štěrkovec (869 m) a Novoveský vrch (827 m) v těsné blízkosti žluté turistické značky vedoucí z Karlova pod Pradědem na Žďárský Potok v blízkosti rozcestí Nad Novou Vsí (841 m). Šestipodlažní rozhledna poskytne z vyhlídkového ochozu ve výšce téměř 30 metrů krásný výhled na hřeben Hrubého Jeseníku a odhaduji že i na Slezskou Hartu a známou sopkuNízkého Jeseníku Velký Roudný.

Rozhledna má osmiboký půdorys. Štíhlý železobetonový tubus rozhledny v Nové Vsi / Dolní Moravici je obložen dřevem, na vyhlídkovou plošinu vede točité ocelové schodiště. V rozšířeném přízemí rozhledny to tipuji na prodejnu suvenýrů případně občerstvení (kousek od rozhledny je chata Na Vyhlídce). Před rozhlednou je malé parkoviště, příjezd až sem je možný automobilem. Sportovci sem však určitě přijedou na kole a nebo přijdou pěšky.

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.