Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Lázeňské pobyty   »   Horské lázně - Karlová Studánka

Horské lázně - Karlová Studánka

Lázně Karlova Studánka leží v průměrné nadmořské výšce 800 m n. m., na východní straně Pradědu (1 492 m), v údolí Bílé Opavy. Tradice říká, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Navzdory své vysoké poloze mají lázně v důsledku chráněné polohy poměrně mírné podhorské podnebí. První zmínky o léčivých pramenech máme již od počátku 18. stol. A pod lékařským dohledem je lázeňská léčba řízena od r. 1875. Dnešní název získaly lázně v roce 1803 po habsburském vojevůdci Karlovi, přemožiteli Napoleona u Aspern v roce 1809.

 horské lázně Karlová Studánka

Léčebné procedury

Hlavním přírodním léčivým zdrojem je přírodní, středně mineralizovaná uhličitá minerální voda hydrogenuhličitého-vápenatého typu se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité. Prameny jsou používány k uhličitým koupelím a pitné kúře, dále jsou využívány k plynovým koupelím s využitím zřídelního plynu. Ložiska prosté rašeliny jsou použitelná pro peloidní léčbu. Čisté horské lesnaté prostředí s vysokou koncentrací záporných iontů je zdrojem léčivého klimatu s příznivými účinky na sliznice dechového ústrojí s podporou obranyschopnosti organismu při dýchání a léčbě alergických a astmatických nemocí. Účinnou lázeňskou procedurou je také elektroléčba a rehabilitace - individuální cvičení, klasické a reflexní masáže, manuální lymfodrenáž, fyziatrická a rehabilitační péče podle Brügerova konceptu. Procedury probíhají pod dohledem vysoce erudovaného personálu, který si svou kvalifikaci neustále rozšiřuje dalšími specializačními kurzy.

horské lázně Karlová Studánka
Co se léčí

  • Nemoci onkologické
  • Nemoci oběhového ústrojí
  • Nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
  • Netuberkulózní nemoci dýchacího ústrojí
  • Nemoci nervové
  • Nemoci pohybového ústrojí
  • Duševní poruchy
  • Nemoci kožní

Kromě komplexní i příspěvkové lázeňské péče poskytují lázně také samopláteckou lázeňskou péči, hotelové ubytování, rekreační pobyty, Wellness pobyty, programy pro dovolenou i kongresovou turistiku.

Nabídka dalších služeb:

Možnost využití ideálních zimních podmínek v místě i v blízkém okolí od prosince do dubna, ideální turistické podmínky ve středu Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, možnost pořádání kongresů v době mimo lázeňskou sezónu (říjen-duben).

Horské lázně Karlova Studánka nabízí firemní školení, setkání obchodních partnerů, teambuilding, svatby, oslavy, plesy, pohřební hostiny a další… Více informací naleznete v přiloženém dokumentu pod názvem Kongresy 2008

Při stravování je k dispozici výběr z 5 druhů jídel (diet) denně.

 

horské lázně Karlová Studánka

Lázeňské domy
Lázeňští hosté jsou léčeni a ubytováni v nově rekonstruovaných historických objektech splňujících náročné požadavky klientů. Léčebné procedury probíhají v objektech Letní lázně, Libuše, Orlík a Vyšetřovací ústav, kde je také přijímací kancelář. K ubytování slouží 3* jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje v lázeňských domech Libuše, Slezský dům, Opava, Bezruč, Pošta, Vlasta, U Lesa a 4* apartmány Eugen.

Bazénový komplex v Letních lázních
Lázně Karlova Studánka zrekonstruovali v roce 2007 pro veřejnost i návštěvníky z oblasti cestovního ruchu nový bazén s teplou vodou a řadou vodoléčebných atrakcí v budově Letní lázně, který je prvním bazénem tohoto typu v ČR. Více informací najdete v přiložených dokumentech. Otevírací doba je od pondělí do neděle od 10:0 do 21:30hod.

V místě je také pošta, bankomat, informační centrum, knihovna, posilovna s tělocvičnou, služby v obchodech, pohostinství a ubytování.

Ojedinělá Geologická expozice v celé ČR s více než 300 dovezenými exponáty ilustrující geologii celého Jesenicka na jednom místě.

 Karlová Studánka se může jako jediná pyšnit obrovskou ledovou homoli. Přát ale musí mráz.

horské lázně Karlová Studánka hom

Adresa a kontakt

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.