Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Vodopády   »   Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

Říčka Huntava, která pramení ve Stříbrných Horách u Horního Města, vyhloubila na horním toku skalnaté údolí s četnými kaskádami a několika vodopády největšími v Nízkém Jeseníku. Územím, které je od r. 1966 chráněným přírodním výtvorem, můžete projít přes dřevěné lávky a schody.

 Rešovské vodopády

Stranou hlavních dopravních cest se uprostřed lesů v podhůří Jeseníků ukrývají jedny z nejhezčích vodopádů na našem území. Nejsou nejvyšší, nejmohutnější ani nejznámější, mají však vždy dostatek vody a lze je navštívit kdykoli v roce. Rozhodně nikdy nezklamou, což platí i pro současné zimní období.

http://cestovani.idnes.cz/resovske-vodopady-jedny-z-nejhezcich-u-nas-f21-/tipy-na-vylet.aspx?c=A061226_175246_igcechy_tom

 

vysoky vodopad

Rešovské vodopády

 

Rešovské vodopády se nacházejí na říčce Huntavě v Nízkém Jeseníku, 8 km od Rýmařova. Rešovské vodopády na řece Huntavě (pramenící na Skalském rašeliništi) byly vyhlášeny za chráněný přírodní výtvor. 


Základní údaje: 
Rešovské vodopády jsou jedním z nejoblíbenějších cílů turistů. Říčka Huntava zde v kaňonovitém údolí vytváří kaskády a vodopády. V místech vodopádů překonává Huntava pruh tvrdší horniny (porfyroidu). Nejvyšší stupeň je 10 metrů vysoký. 
Scenerie je působivá zejména při vyšším průtoku. Celé území o rozloze 6 ha je pokryto přirozenými smrkovými lesy. Nejsnadnější přístup k vodopádům na Huntavě je z vesnice Rešov, vzdálené 1 km. 
Pod vodopády kdysi pracoval vodní mlýn. 

(Zdroj: Jeseníky - Turistický průvodce ČSFR, Olympia, 1991)
Rešovské vodopády
 

DOPRAVA: 

 

Rešovské vodopády

Automobilem 
- od Jeseníku (Polska...): Po silnici I/44 do Bělé pod Pradědem - Domašova, zde na hlavní křižovatce doleva na silnici II/450 směr Bruntál, v osadě Vidly doprava do Karlovy Studánky a na rozcestí Hvězda doprava po silnici II/445 směr Malá Morávka a Rýmařov. Z Rýmařova po silnici II/370 směr Horní Město, ve vesnici Skály odbočit doleva do osady Rešov. Odtud pěšky po červené turistické značce k vodopádům. 

- od Bruntálu (Opavy, Ostravy...) Po silnici I/11 do Rýmařova a odtud dále viz. výše. 

- od Olomouce (Brna...) Z Olomouce po silnici R35 směr Mohelnice, cca. v polovině této rychlostní silnice odbočit směr Litovel, projet město Litovel po silnici II/449 směr Uničov, pokračovat po stejné silnici směr Dlouhá Loučka a Rýmařov. Z Rýmařova viz. výše. 

- ze Šumperka (Hradce Králové, Prahy...) Po silnici I/11 směr Bruntál do města Rýmařov, odkud pokračovat stejně, viz. výše. 

Vlakem 
Cílová stanice Rýmařov na místní trati (Bruntál -) Valšov - Rýmařov. Odtud po zelené turistické značce. 

Autobusem 
Dle možností jízdního řádu buď jednou z dálkových linek do Uničova a odtud místní linkou Uničov - Rýmařov do zastávky Horní Město,Skály, odkud pokračovat po zelené značce údolím říčky Huntavy až k vodopádům, nebo dálkovou linkou do Rýmařova, odkud pokračovat opět místní linkou Rýmařov - Uničov do stejné zastávky.

 

Provozovatel

Informační centrum při Městském muzeu RýmařovRešovské vodopády

Nám. Míru 6
795 01 Rýmařov
Tel.:
+420 554 212 381
Email:
info@rymarov.cz
WWW:
www.rymarov.cz
GPS:
49,879261 17,209740
Region:
Město:
Rýmařov
 [jeseniky.net, kudyznudy.cz]

 

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.