Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Rozhledny a vyhlídky    »   Rozhledna Lázek

Rozhledna Lázek

Původní dřevěná rozhledna tu byla postavena před 1. světovou válkou. Dnešní rozhledna tu stojí od roku 1933 a je součástí Reíchlovy chaty. V současnosti je chata v soukromém vlastnictví. Vede k ní velmi dobře přístupná asfaltová cesta z nedalekého městečka Lanškrouna.

lazek

Lázek (714 m) je nejvyšším vrchem Zábřežské vrchoviny. Nachází se tady stejnojmenná rozhledna s Reichlovou chatou. 
Původní dřevěná vyhlídková věž postavená před 1. světovou válkou byla nahrazena v roce 1933 současnou pětipatrovou rozhlednou, která je krytá šindelem. Rozhledna je dvacetimetrová a na vyhlídkovou plošinu vede 87 schodů. Z rozhledny je výhled na Orlické hory, hřeben Hrubého Jeseníku, Lanškrounsko, Českotřebovsko, Rychnovský vrch a za dobré viditelnosti Svatý Kopeček u Olomouce. 
Kousek od chaty je památník padlých, kteří patřili k Národnímu sdružení vlastenců a padli v boji proti okupantům. 
Rozhledna je přístupná: v červenci a srpnu od úterý do neděle 10:00-19:00 hod. a od září do listopadu o víkendech 10:00-19:00 hod. K rozhledně vede z Lanškrouna zelená turistická značka nebo asfaltová cesta pro auta.

lá

Pěšky po červené turistické značce mezi obcemi Strážná a Cotkytle. Autem lze dojet až k rozhledně, odbočka ze silnice č. 368 Tatenice-Cotkytle. Rozhledna je přístupná podle vůle majitele objektu. Poznatek: Dnes (28.8.2012) jsem tam byla, trmácela se 40 km, dorazila kolem půl šesté. Pán mi sdělil, že má zavřeno. Dvakrát jsem ho požádala, aby mi rozhlednu otevřel. Seděli u piva a že nemají klíče.....Prostě zavírá v pět a co je na internetu ho nezajímá.....V průvodcích je do 19.00....Místo jinak krásné.

[Wikipedie.cz]

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.