Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Rozhledny a vyhlídky    »   Hraniční vrch - Albrechtice

Hraniční vrch - Albrechtice

Rozhledna u Města Albrechtice byla turistické veřejnosti do užívání slavnostně předána přesně  4.10.2011.

Rozhledna na Hraničním vrchu má unikátní konstrukci. K její stavbě byly využity dva stožáry starého vysílače, jenž se přestal využívat již před deseti lety.

hraniční vrch

Stavba rozhledny u Města Albrechtice byla financována z unijních peněz v rámci projektu přeshraniční spolupráce, v jehož rámci byl zrekonstruován historický vodojem v městě Glogowek a vybudována astronomická observatoř v klášteře Františkánů.

 hraniční vrch

Rozhledna zcela ojedinělé železné konstrukce, která se skládá ze dvou vyhlídkových ploch spojených kovovou lávkou, byla otevřena na podzim roku 2011. Nachází se v blízkosti česko-polské hranice u Města Albrechtic. Přístup k rozhledně je po modré turistické značce z Města Albrechtic a dále podle značení, cca. 3,5 km od města. Rozhledna se nachází na Hraničním vrchu 541 m n. m., vyhlídková plocha je ve výšce 25 metrů, vystoupat musíte po 149 schodech. Rozhledna nabízí krásný výhled do okolí – směr Krnov, Třemešná a samozřejmě do Polska. Vstup je bezplatný, rozhledna je bez obsluhy a je otevřena celoročně. Na rozhlednu je zakázán vstup v nočních hodinách, za snížené viditelnosti (šera a mlhy), za námrazy, přítomnosti sněhu, silného větru, deště nebo bouřky. Pokud návštěvník za těchto nepříznivých podmínek na rozhlednu vstoupí, činí tak zcela na svoji odpovědnost a výrobce ani majitel neručí za jeho zdraví ani bezpečnost.

 hraniční vrch

KONTAKT

Městský úřad  Město Albrechtice

+420 554 637 360, +420 777 781 901

www.mesto-albrechtice.cz

 

 

VSTUPNÉ:

Vstup je možný po celý rok a ZDARMA

 

Zdroj: cile.jedemetaky.cz

www.mesto-albrechtice.cz

nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.