Askiburgion-logo
+420 731 128 235
Hlavní stránka   »   Blog   »   Německá TV z Drážďan v Jeseníkách

Na tomto místě bychom Vám představovali zajímavé osobnosti (hlavně ty žijící), kteří se v oblasti Jeseníků narodili, žijí a pracují zde nebo je naše hory nějakým způsobem ovlivnily.

Německá TV z Drážďan v Jeseníkách

Půlhodinový pořad viděli diváci 28. února na televizi MDR. Jedná se o veřejnoprávní stanici, která vysílá v německých spolkových zemích Durynsko, Sasko a Sasko-Anhaltsko. Pokrývá tak území s téměř 8,5 miliony obyvatel.

skaly

 

Na Jesenicku tvůrci pořadu poprvé zavítali na konci ledna s cílem jej poznat jej a získat podklady pro samotné natáčení. Po regionu je provedli pracovníci Informačního centra Jesenicka.

„Jiří Kadlec (pracovník infocentra na Ramzové, pozn. red.), který mluví dobře německy, s nimi jezdil den a půl po jednotlivých lokalitách," přiblížil provozovatel Informačního centra Jesenicka Marcel Šos.

Podle ředitelky Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Andreji Závěšické mají podobné pořady na propagaci Jeseníků velký vliv.

„Loni jsme podnikli dvanáct reportáží s Toulavou kamerou. Ohlas byl nebývalý, velmi pozitivní," řekla Andrea Závěšická.

 

 

Po odvysílání pořadu se například zvyšuje návštěvnost turistického informačního portálu sdružení. „Sami jsme dotazování na jednotlivá místa, jak se k nim dostat, jestli tam lze jet s kočárkem a podobně," dodala.

Němci jsou z pohledu turismu pro Jeseníky nejzajímavější klientelou. Za loňský rok tvořili největší skupinu ze všech zahraničních návštěvníků. Každý pátý zahraniční turista byl Němec.

 

„Němci jezdí do Jeseníků velice často jak za lázeňstvím, tak putovat po svých historických kořenech," řekla Andrea Závěšická.

Návštěvníci z Německa požadují vysokou kvalitu služeb. Vyhledávají například ubytovací zařízení vyšší kategorie. Na druhou stranu jsou movitou klientelou, která v turistických destinacích neváhá utrácet.

„Pro Jeseníky je to dobrá zpráva, protože se tím zvyšují příjmy z cestovního ruchu," poznamenala Andrea Závěšická.

 [Šumpersky a Jesenický Deník]

 jese

Heike Riedel

Redakteurin

MITTELDEUTSCHER RUNDFUNK

Anstalt des öffentlichen Rechts

Landesfunkhaus Sachsen

Königsbrücker Straße 88, 01099 Dresden

Tel.: (0351) 8 46 3398

Fax: (0351) 8 46 3148

E-Mail: heike.riedel@mdr.de

Der MDR im Internet: www.mdr.de

 

 

Zpět na seznam blogu
nahoru
sledujte nás
fb_icon inst_icon gp_icon

C) Ubytování v Jeseníkách. 2014 Všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek Netsimple

Jedná se o zkušební verzi webu. Omluvte prosím případné chyby. Děkujeme.